Yük. Mimar Cem O. ERÖZÜ

Yük. Mimar Cem O. ERÖZÜ

Cem Okan ERÖZÜ 14.11.1963 tarihinde Almanya’nın Nürnberg kentinde dünyaya gelmiştir..

İstanbul Erkek Lisesinde 1975 – 1982 yılları arasındaki eğitimi sırasında, İstanbul Belediye Konservatuvarında, Flüt ve Eski Müzik öğrenimi de görmüştür.

1982 yılında, İ.T.Ü. Mimarlık Fakültesine girmiş, 1986 yılında, birincilik derecesiyle mezun olduktan sonra, aynı fakültede, “Boğaziçi İmajı ve Korunması” temalı tez ile 1989 yılında Yüksek Lisans eğitimini tamamlamıştır.

Aynı yıl, Müzik ve Mimariyi bir araya getiren, “ Mimar Sinan Camilerindeki Müzikal Oranlar” konulu doktora çalışması için, Viyana Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesindeki çalışmalarına başlamıştır. Prof. Martin KUBELİK, Prof. Dr. Paul NAREDI-RAINER, Prof. Dr. Georg LEHNER ve Prof. Dr. Günther BINDING ile akademik çalışmalar yapmış, Viyana Tatbiki Güzel Sanatlar Akademisi bünyesinde, Prof. Dr. Werner SCHULZE ile “Internationales Harmonie Zentrum”un kurulumunda çalışmıştır.

Akademik çalışmalarının yanı sıra, Viyana’nın, Architekturbüro CZERNIN, Architekturbüro KLINGER,Architekturbüro NIELSEN gibi önde gelen mimarlık ofislerinde çalışmış, mesleki tecrübeler toplamıştır.

İstanbul’a döndüğünde, İ.T.Ü. Mimarlık Fakültesi Bina Bilgisi Anabilimdalı bünyesinde, Öğretim Üyesi yardımcısı olarak, Mimari Tasarım, Temel tasarım, Teknik Resim dersi stüdyolarını yönetmiş, “Mimari Tasarım Kuramları” dersinin hazırlık ve uygulama çalışmalarını gerçekleştirmiştir.

Akademik çalışmalarının yanı sıra, ERÖZÜ Mimarlık Ofisin de tasarımcı mimar olarak çalışmaya başlamış, gerek yurtiçi, gerekse yurtdışında, ödüllü projelere imza atmıştır.

Halen, yurtiçi ve yurtdışında, çeşitli üniversitelere, misafir öğretim üyesi olarak eğitim desteği vermektedir.

Evli, 2 çocuk sahibi olan ERÖZÜ, çok iyi derecede almanca ve ingilizce bilmektedir.

TOP